Kā 2 EUR pārvērst par 116 EUR?

Ko Tev nozīmē 2 EUR? Man - viens brauciens sabiedriskajā transportā, viena Narvesen kafija vai pusdienas, kas sastāv no rīsiem, kečupa un kāpostu salātiem, kafejnīcā uz Miera ielas. Kopumā, par 2 EUR varu iegūt kaut ko taustāmu un reizē tas ir kaut kas maznozīmīgs.

Pagājuša gada nogalē aizņēmos ideju no māsīcas - izņemt 2 EUR no no savas ikdienas. Tas nozīmē, katru reizi, kad manā makā nonāk 2 EUR monēta, atlikt to malā un noglabāt to krājkasītē. Viņa teica, ka tā viņai sanāca sakrāt ceļojumam, ņemot vērā, ka esmu izaicinājumu cilvēks un nauda man patīk - esmu no krājēju cilts, tad tas šķita labs izaicinājums. Tā nu ar 2018. gada janvāri sāku pievērst uzmanību, kas notiek ar monētām manā makā. Izlēmu, ka izaicinu sevi vienu gadu. Novienojos ar sevi, ka nekādā veidā nešmaucos un neietekmēju 2 EUR apgrozījumu, piemēram,  ja man izdod veikalā no 10 EUR sešus eiro un visus 2 eiro monētās, tad visas monētas lieku krājkasē. Ja man makā ir palikusi tikai viena 2 EUR monēta, tad atverot maku, es sev saku, ka naudas tur nav un jādomā alternatīvs variants.


Lielākais izaicinājums bija pirmais mēnesis, kad šķita, ka 2 eiro apgrozās tik bieži, ka būšu tik daudz atlikusi, ka nepietiks ikdienai. Izrādījās tās bija iedomātas bailes, jo pirms tam vienkārši nebiju pievērsusi uzmanību 2 eiro monētām.


Otrs izaicinājums bija ievērot godīgumu pret sevi, jo bija reizes, kad pietrūka tieši 2 EUR un es taču zinu, kurā maka nodalījumā tos glabāju…, bet nu solījums sev ir stingrākais, ko es sev neatļauju lauzt un tajās reizēs meklēju bankomātu, naudas pārskaitīšanas iespēju vai vienkārši atteicos no pirkuma.


Trešais izaicinājums bija Maltā, kur sabiedriskā transporta biļete maksāja 2 EUR un šoferīšiem tie bija dikti daudz sakrājušies. Kad saņēmu kārtējos 2 EUR monētas, prāts jau sāka domāt risinājumus, ka draudzene varētu pirkt man biļetes un tad es kaut ko citu nopirkšu no kopīgi patērējamajām lietām, tad atkal jau pieķēru sevi, ka gribu apiet savus noteikumus un apstādināju savu radošo prātu laicīgi.


Pienāca decembris un izlēmu izskaitīt, cik tad man ir izdevies iekrāt. Sanāca tieši 116 EUR. Daudz? Maz? Atkarībā no tā, kāds kuram dzīves un krāšanas uzstādījums. Manuprāt, tas ir daudz, jo iepriekšējā gadā man bija tieši 0 EUR šajā krājkasē, jo tādu izaicinājumu nebiju pieņēmusi. Uzsākot šo izaicinājumu sev apsolīju, ka naudu varēšu iztērēt savai labsajūtai, kā balvu par disciplīnu. 

Rezultātā esmu ieguvusi 3 brīnišķīgas dāvanas: 

  • 116 EUR;
  • Trenētu savu disciplīnas muskuli;
  • Iespēju sevi palutināt. 


Ko tieši iesākšu ar naudu, vēl nezinu, bet to, ka turpināšu šo izaicinājumu arī nākamajā gadā, zinu skaidri. Tas patiešām ir vienkāršs veids, kā sev nemanot uzkrāt. Kādēļ ne 1 EUR? Šogad pievēršot uzmanību monētām, secināju, ka 1 EUR patiešām bieži apgrozījies manā makā. 2 EUR monētas, tieši 58 reizes un tas šķita saprātīgi. Ņemot vērā, ka esmu krājēja, tad pārējie mani naudas krāšanas ieradumi ar T. Harv Eker burkām paliek nemainīgi. Šo naudu sev par visiem 100% atļauju ielikt baudas kontā un tērēt bez sirdsapziņas pārmetumiem.


Secināju, ka viss ir vienkārši, ja vien ikdienu var padarīt par spēli un sarunāt ar sevi noteikumus, kurus nepārkāpju.


Lai arī jums nākamajā gadā attīstās ieradumi, kas jūs bagātina!