pieDZĪVOjums


Brīdī, kad sapratu, ka mūzikas skaļuma poga manā auto konstanti ir pagriezta uz skaļāko, ieejot darbā, mani kolēģi dungo dziesmu, ar kuru es esmu “klusiņām” iebraukusi pagalmā, sapratu, ka ir laiks pārmaiņām. Nojautu, ka kaut ko ļoti nevēlējos dzirdēt un sajust.


Par laimi risinājums bija tuvu, biju pieteikusies uz Byron Katie apmācībām -The Work. Deviņas dienas bez telefona glaudīšanas, mūzikas un liekām sarunām - klusumā. Tās nebija mācības, bet gan pieredze.


Kas es esmu bez sociālajām maskām, lomām, domām? Vai manis vispār ir, ja es nedaru neko “vērtīgu”, kurš domā manas domas, ja daļa manis nemaz tām nepiekrīt? Kas tad ir tā otra daļa?


Mani ļoti iekustināja dialogs, kurā dāma apgalvoja, ka viņu neviens šajā dzīvē neatbalsta un neviens par viņu nerūpējas. Pēc nosauktajiem faktiem, jau jutu līdzi viņas skumjajam stāstam un glābēja gēns gribēja viņu pažēlot, kad Keitija pajautāja ļoti vienkāršu jautājumu: “Tiešām, Tu esi pilnībā pārliecināta?” 

  • No rīta pieceļoties, tavi pleci un kakls nebalsta tavu galvu? Kad Tu izej ārā, tad zeme Tevi netur un Saule Tev pašai arī bija jāieslēdz? “Kāds” nebija iepakojis kafijas paku, kuru no rīta attaisīji, lai pagatavotu sev dzērienu un “kāds” nenodrošināja to, ka tavā mājā ir elektrība, lai uzsildītu ūdeni? Tiešām?

Un pat man beidzot tapa skaidrs, ka es pati izvēlos, ko es redzu savā dzīvē un ko uztveru par pašsaprotamu. Tā ir mana izvēle ciest par to, kas man “pienākas” un, ka manai dzīvei vajadzētu atbilst tai perfektajai bildei, kas ir manā galvā. Tiešām? Kurš man to apsolīja un kad?


Nākamajā reizē, kad mani pārņems sajūta, ka neviens mani nemīl, es tomēr pamēģināšu pajautāt visiem.

Brīdī, kad šķitīs, ka neviens mani nesaprot, es pajautāšu, vai es pati sevi saprotu un dienā, kad šķitīs, ka visi mani apbižo, pajautāšu sev, kā es justos un rīkotos, ja neuztvertu sevi tik nopietni?!


Un vēl viena burvīga doma no Keitijas. Ja kāds Tev saka “Aizveries!”, tad apklusti un padomā “O, laba doma, neesmu ilgi paklusējusi!”


Ar šādu attieksmi ir iespējams panākt, ka katra diena un mirklis dzīvē ir kā pieDZĪVOjums. Es tagad zinu, ka to var. Man ir jauna latiņa uz kuru tiekties -Mierpilna produktivitāte pieDZĪVOjot sevi un dzīvi.


rekomendēju izlasīt: https://www.amazon.com/Loving-What-Four-Questions-Change/dp/1400045371


https://www.amazon.com/Need-Your-Love-Approval-Appreciation/dp/0307345300/ref=pd_lpo_sbs_14_t_2/146-1663737-9337234?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=WHQRAVB2FKWY4JR9P45H