Taupītāji un Bohēmiskie tērētāji

Esmu no tiem cilvēkiem, kuri nemāk sareizināt divus skaitļus, ja vien tiem nav pielikta EUR zīmīte klāt. Dīvainā kārtā tas nav mainījis manu skatu un sajūtu par naudu. Tā joprojām ir ieguldītā enerģija, kas nāk atpakaļ un kalpo mērķu realizācijai. Katrā dzīves posmā tie ir citi mērķi -kurpītes, mašīna, dzīvoklis, māja, izglītība, ceļojumi, baudas, savs uzņēmums, radošās izpausmes, līdzcilvēku atbalstīšana, labdarības projekti u.c. Manuprāt svarīgas ir pozitīvas un ekoloģiskas alkas - vienmēr kaut ko šajā dzīvē vēlēties, jo tas virza uz attīstību.

Man vienmēr ir bijis svarīgi, ka man ir savs drošības spilvens, kas iemācīja man taupīt, gudri shēmot (legāli) un plānot. Esmu Taupītāja, kas attīsta sevī prasmi dažreiz tērēt. Es vēl nespēlēju “lielajā līgā”, kur brauc ar privātajām lidmašīnām, veic liela mēroga investīciju projektus un atvēl vienu no mājas sadaļām zelta stieņiem.

Šobrīd es pārzinu un praktizēju pamatus. Man nav kauns atdzīt, ka man patīk naudas piedāvātās iespējas, man patīk varēt mācīties pie kvalitatīviem skolotājiem, spēt aizceļot uz siltumu, kad paliek vēsi, palutināt sevi un citus, tieši tāpēc es protu plānot.

Daudzi uzskata, ka nauda maina cilvēku dabu, es uzskatu, ka patiesā būtība sēž iekšā jebkurā gadījumā - ar vai bez naudas. Ja Tev ir svarīgi līdzcilvēki, Tu palīdzēsi arī bez naudas ar savu enerģiju, darbu, attieksmi, un, ja tas nav būtiski, tad nepalīdzēsi pat ar milzīgu summu savā kontā. Ja esi bohēmiskais tērētājs un nauda nekad nepietiek, tad brīdī, kad tiksi pie naudas arī tērēsi uz visu un visiem. Svarīgi, lai apzinies savus ieradumus un saproti, kā vēlies dzīvot. Ja vēlmes pārspēj pieticīgas un ne tik pieticīgas ieceres, tad labprāt padalīšos ar idejām.

Ja Tev regulāri ienāk nauda kontā, bet Tu nesaproti, kur tā paliek, tad apsēžamies uz kādu tējas tasi aprunāties!? Šobrīd pētu, kā palīdzēt plānot finanses bohēmiskajiem tērētājiem, ja esi labs uzskates materiāls, dod ziņu :) Ar Taupītājiem ir viegli, viņiem var vienā sesijā pastāstīt shēmu un viss notiek, tikai pēc laika ir jātiekas, lai iemācītos tērēt sataupīto..